Wydarzenia

Walka o sądy trwa – Lublin 13 grudnia 2018

 

Lublin.13.12 2018 – manifestacja pod Sądem Okręgowym
37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, czas, który odmienił życie tysięcy Polaków. Nastały dni zatrzymań i aresztowań ludzi, którzy mieli odwagę przeciwstawić się totalitarnej i uległej wobec ZSRR władzy. To był zły czas dla Polaków, zostali upokorzeni przez władzę, która nie miała ani siły, ani odwagi, ani chęci aby wybić się na niepodległość. Złamano życie wielu ludziom zmuszając ich do emigracji lub zamykając w więzieniach. 


W uroczystości lubelskiej wziął udział twórca Solidarności w regionie lubelskim, Andrzej Sokołowski. Wspominał tamten czas, dni pełne nienawiści i upokorzeń. Wspominaliśmy też ikonę ruchu solidarnościowego Barbarę Szubert, która była najdłużej internowaną kobietą w Polsce a teraz miejscowe, chełmskie władze nawet nie zaproszą jej na uroczystości upamiętniające tamten czas czyli też jej wielki wkład w walkę o wolną Polskę.
Krzysztof Sokołowski w swoim wystąpieniu nawiązywał do współczesnych rządów, które niszczą praworządność w naszym kraju, dlatego będziemy walczyć do skutku o wolne sądy.
Krzysztof Kamiński mówił o naszej determinacji w obronie najważniejszych dla nas wartości- poszanowania Konstytucji i praworządnego państwa oraz naszej przynależności do Unii Europejskiej.
Pamiętamy dzień 13.12.1981 roku i pamiętamy o co walczyliśmy. Wolności i demokracji nie damy sobie odebrać. [Bożena Wasilewska]

Foto: Dariusz Włodarczyk

Gallery with ID 813 doesn't exist.